KAHVE PEELİNG

KAHVE PEELİNG

KAHVE PEELİNG

Peeling için kahve kullanımının sayısız faydası bulunuyor. Kahvenin uyarıcı etkisi yalnızca bir gıda olarak değil, cilt için de önemli bir pozitif etki olarak karşımıza çıkıyor. Kahve içerdiği zengin mineraller ve kafein sayesinde cildin gençleşmesinde ve parlamasında da etkili. Uyarıcı özelliği ciltteki ölü tabaka arındırıldıktan sonra alttan gelen taze, canlı cildin de destekleyicisi.

Diğer yandan kahve içerdiği polifenoller sayesinde cilt üzerindeki leke gibi problemlerin tedavisinde de oldukça başarılı. Bu polifenoller daha sonradan oluşmuş, yara izi, güneş lekesi gibi problemli bölgelerde iyileştirici ve güzelleştirici özellikleri ile ön plana çıkıyor. Düzenli olarak uygulanan kahve peelingi cildinizin daha canlı, taze ve kusursuz görünmesi için mükemmel bir destek ve temizleme yöntemi olacaktır.

Kahve peelingi uygulanırken yüz ve diğer bölgelerde kan akışı da arttığı için vücuttaki şişlik veya morlukların da hızlıca iyileşmesi yine bu yöntem ile mümkün olabiliyor. Kahve hem uyarıcı etkisi ile hem de taneciklerinin erimeme özelliği sayesinde cilt üzerinde kılcal damarların uyarılmasında daha etkili olup diğer yandan buradaki hücrelerin oksijence zengin beslenebilmesine olanak tanıyor. Dolayısıyla kahve peelingi cilt bakımı için oldukça etkili bir yöntem.

Özellikle soğuk havalarda, kurumuş cilt çok daha fazla ölü hücre biriktirir. Bu ölü hücrelerin cilt üzerinden arındırılmaması alttaki canlı tabakanın da rahat bir şekilde nefes almasını zorlaştırır. Bu sebeple cilt yeteri kadar parlak ve sağlıklı görünemez. Ciltteki ölü tabakanın arındırılması yalnızca onların yaratabileceği kötü görüntü için değil alttan gelen taze ve yeni cildin daha sağlıklı olması, nefes alabilmesi ve canlı görünebilmesi için de gereklidir.

Yaz aylarında ise güneşe maruz kalan cildimiz ölü tabakanın cilt üzerinde bulunması sebebi ile güneş ışınları ile kalıcı lekelere dönüşebilmektedir. Bu lekelerden kurtulmak ilerleyen dönemde belki de imkansız olacaktır. Dolayısıyla düzenli bakım, temizlik için kahve peeling bu konuda oldukça yardımcı ve destek bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Yazın sık sık kahve peelingi uygulamak ve cildi yeterli bir şekilde nemlendirmek uzun yıllar boyunca sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmamıza, kırışıklıklarımızın daha yavaş bir şekilde ilerlemesine ve daha genç görünmemize sebep olacaktır.

KAHVE PEELİNG

30 dakika

120 TL